Krosnis ar židinys?

Įsirengdami šildymo prietaisą, šildomą kietu kuru, turime pasirinkti. Jeigu nėra alternatyvių šildymo šaltinių, o šildomės tik kietu kuru, reikėtų rinktis krosnį. Jeigu norime sukurti gražų estetinį vaizdą, mėgautis ugnimi, o šilumos daug nereikia, reikėtų rinktis atvirą židinį.

Šiuo metu didelė pasiūla židinių kapsulių. Židinys su tokia kapsule daug saugesnis gaisro atžvilgiu, šilumos atžvilgiu turi didesnį naudingumo koeficientą. Tokie židiniai, sumontavus ortakius, gali apšildyti kelias patalpas. Minusas tas, kad židiniai naudoja daug kuro ir juos pastoviai reikia kūrenti. Neįmetus malkų – greitai atšąla. Panašiai veikia krosnelės. Dabar populiaru prie krosnelės pastatyti plytinę sienelę, kur akumuliuojasi šiluma, bet iš esmės tai ta pati krosnis, tik pakura išorėje. Toks variantas rekomenduojamas patalpoms, kur būname retai pvz. tik savaitgalį.

Mano manymu, vis dėl to, lyderiauja krosnys .Jos naudoja nedaug kuro, efektyviai šildo. Dabartinės krosnys gali būti kokio tik nori dizaino ir matmenų, statomos durelės su stiklu, kad matytųsi ugnis, be to galima įrengti kepimo kamerą, kur galėsime ruošti įvairius patiekalus.